Skip to content

102 School House RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1993

Last Sale Price
$180,000
Last Sale Date
Jul 16, 2002

Property Information

Block7201
Lot15
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24A

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,776
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,200
32%
Improvement Value:$135,900
68%
Total Assessment$201,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,745+0.2%
2024$6,733-0.4%
2023$6,761+1.8%
2022$6,638+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$180,000

To:

Sq Ft1,776DeedBook 7259, Page 64041

Property Built

Built

Year Built: 1993