Skip to content

64 Zion Road(Block 7801 Lot 38)Egg Harbor Township, NJ 08234

Built 1910
Farm (Regular)

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 13, 2022

Property Information

Block7801
Lot38
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class12
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage872
Acreage1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,000
89%
Improvement Value:$5,900
11%
Total Assessment$55,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,875-52.1%
2024$3,917-0.4%
2023$3,934+8.9%
2022$3,612+3.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$70,000

To:

Sq Ft872DeedBook 6179, Page 202

Property Built

Built

Year Built: 1910