Skip to content

1413 Mays Landing S.P.RdEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Date
Feb 19, 1980

Property Information

Block8503
Lot33
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,512
Acreage0.95

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,800
34%
Improvement Value:$118,500
66%
Total Assessment$180,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,047+0.2%
2024$6,036-0.4%
2023$6,062+1.8%
2022$5,952+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980