Skip to content

201 Cedar AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 22, 2003

Property Information

Block907
Lot2
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page8A

Building Details

Building Class43
Description1SF
Dwellings3
Zoning---
Sq Footage2,708
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,100
26%
Improvement Value:$135,900
74%
Total Assessment$184,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,171+0.2%
2024$6,160-0.4%
2023$6,186+1.8%
2022$6,074+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966