Skip to content

303 Longport Blvd.C1gSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$20,000
Last Sale Date
Nov 14, 1995

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC001G
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class---
Description42'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,300
59%
Improvement Value:$15,500
41%
Total Assessment$37,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,268+0.2%
2024$1,266-0.4%
2023$1,271+1.8%
2022$1,248+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$20,000

To:

DeedBook 5895, Page 108

Property Sale

Sale
$25,000
DeedBook 5179, Page 344