Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
303 Longport Blvd.C7aSomers Point, NJ 08244
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 2008
Property Information
Block9501
Lot1
QualifierC007A
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A
Building Details
Building Class---
Description48'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$21,300
47%
Improvement Value:$23,700
53%
Total Assessment$45,000
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $1,509 | +0.2% |
| 2024 | $1,507 | -0.4% |
| 2023 | $1,513 | +1.8% |
| 2022 | $1,485 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.