Skip to content

303 Longport Blvd.Cg35cSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$103,000
Last Sale Date
Mar 30, 2007

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC035G
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class---
Description42'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,400
65%
Improvement Value:$21,800
35%
Total Assessment$62,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,086+0.2%
2024$2,082-0.4%
2023$2,091+1.8%
2022$2,053+2.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$103,000

To:

DeedBook 12588, Page 34279

Property Sale

Sale
$52,500
DeedBook 5050, Page 1