Skip to content

303 Longport Blvd.Cg42bSomers Point, NJ 08244

Commercial

Last Sale Price
$58,500
Last Sale Date
Oct 6, 2022

Property Information

Block9501
Lot1
QualifierC042G
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page31A

Building Details

Building Class10
Description35'DOCK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,200
58%
Improvement Value:$16,800
42%
Total Assessment$40,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,342+0.2%
2024$1,339-0.4%
2023$1,345+1.8%
2022$1,320+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$58,500

To:

DeedBook 15329, Page 56825

Property Sale

Sale
$50,000
DeedBook 7621, Page 38556

Property Sale

Sale
$8,500
DeedBook 5665, Page 238