Skip to content

351 W Englewood AveEnglewood, NJ 07631

Last Sale Date
Mar 18, 2011

Property Information

Block2011
Lot29
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page---

Building Details

Building ClassW4-D2
Description2S-B&CB-CHURCH
Dwellings---
ZoningR-E
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$576,500
48%
Improvement Value:$613,900
52%
Total Assessment$1,190,400

Sale
$0