Skip to content

62 W Palisade AveEnglewood, NJ 07631

Last Sale Date
Jan 7, 2016

Property Information

Block2304
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityEnglewood City
Tax Map Page---

Building Details

Building ClassW4-D1
Description1S-B&CB-CHURCH
Dwellings1
ZoningCBD1
Sq Footage---
Acreage0.05

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$318,800
61%
Improvement Value:$208,000
39%
Total Assessment$526,800

Sale
$0