Skip to content

98 Lotus LaneParamus, NJ 07652

Built 1969

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block2101
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,364
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$462,200
46%
Improvement Value:$545,700
54%
Total Assessment$1,007,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,088+3.0%
2024$13,671+7.6%
2023$12,709+5.3%
2022$12,070-7.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969