Skip to content

159 Clover RdParamus, NJ 07652

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 23, 2013

Property Information

Block2605
Lot5
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,359
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$415,100
62%
Improvement Value:$252,700
38%
Total Assessment$667,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,267+2.9%
2024$9,002+12.4%
2023$8,005+5.4%
2022$7,593+31.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954