Skip to content

152 Caroline RdParamus, NJ 07652

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2023

Property Information

Block2705
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,676
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$411,100
50%
Improvement Value:$404,900
50%
Total Assessment$816,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,603+2.9%
2024$11,281+3.3%
2023$10,925+5.2%
2022$10,380-8.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962