Skip to content

168 Lucky Hollow DrParamus, NJ 07652

Built 1962

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 11, 2017

Property Information

Block2705
Lot7
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,652
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$439,700
54%
Improvement Value:$374,300
46%
Total Assessment$814,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,556+3.0%
2024$11,220+7.3%
2023$10,453+5.2%
2022$9,938-7.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1962