Skip to content

149 Truman TerrParamus, NJ 07652

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 24, 2014

Property Information

Block4101
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$442,600
64%
Improvement Value:$248,800
36%
Total Assessment$691,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,378-0.1%
2024$9,388+8.2%
2023$8,675+3.3%
2022$8,399-3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965