Skip to content

415 Gregory RdParamus, NJ 07652

Built 2022

Last Sale Price
$575,000
Last Sale Date
Oct 21, 2022

Property Information

Block4209
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description1SFG1
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage936
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$447,200
82%
Improvement Value:$100,000
18%
Total Assessment$547,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,370-67.3%
2024$22,544+246.9%
2023$6,498+7.1%
2022$6,070-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$575,000

From:

To:

Sq Ft936DeedBook 4864, Page 1136Recorded11/18/2022

Property Built

Built

Year Built: 2022