Skip to content

393 Elmwood DrParamus, NJ 07652

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2016

Property Information

Block4402
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,696
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$407,000
59%
Improvement Value:$288,500
41%
Total Assessment$695,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,779+2.9%
2024$9,505+8.5%
2023$8,761+5.2%
2022$8,328+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968