Skip to content

77 Arnot PlaceParamus, NJ 07652

Built 1967

Last Sale Date
Jul 11, 2011

Property Information

Block4403
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,456
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$413,600
50%
Improvement Value:$407,000
50%
Total Assessment$820,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,572+2.9%
2024$11,250+8.3%
2023$10,389+5.2%
2022$9,873+6.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967