Skip to content

363 Forest AveParamus, NJ 07652

Built 1948

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block4609
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,320
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$328,900
65%
Improvement Value:$176,200
35%
Total Assessment$505,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,037+2.9%
2024$6,837+9.4%
2023$6,252+5.6%
2022$5,921-7.3%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1948