Skip to content

262 Oradell AvenueParamus, NJ 07652

Built 1981

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 16, 1996

Property Information

Block7103
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage2,439
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$360,700
48%
Improvement Value:$392,200
52%
Total Assessment$752,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,712+2.9%
2024$10,408+8.0%
2023$9,636+5.2%
2022$9,157-5.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1981