Skip to content

34 Kramer DriveParamus, NJ 07652

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Dec 8, 2014

Property Information

Block7308
Lot4
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,994
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$426,400
81%
Improvement Value:$100,000
19%
Total Assessment$526,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,276+2.9%
2024$10,960+7.0%
2023$10,243+2.7%
2022$9,978+9.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$550,000

From:

To:

Sq Ft1,994DeedBook 1825, Page 1415NU CodeEstate / executor (10)Recorded12/29/2014