Skip to content

26 Kramer DriveParamus, NJ 07652

Built 1958

Last Sale Price
$660,000
Last Sale Date
Feb 7, 2007

Property Information

Block7308
Lot6
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,346
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$425,400
43%
Improvement Value:$559,800
57%
Total Assessment$985,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,015+3.3%
2024$13,562+7.5%
2023$12,618+3.4%
2022$12,205+6.1%
Property History

Property Sale

Sale
$660,000

From:

To:

Sq Ft2,346DeedBook 9252, Page 105NU CodeEstate / executor (10)Recorded2/9/2007

Property Built

Built

Year Built: 1958