Skip to content

790 Decker PlaceParamus, NJ 07652

Built 1975

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block7405
Lot15
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,894
Acreage0.22

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$402,800
58%
Improvement Value:$291,400
42%
Total Assessment$694,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,856+1.9%
2024$9,673+8.0%
2023$8,953+6.3%
2022$8,423+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975