Skip to content

781 Decker PlaceParamus, NJ 07652

Built 1975

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block7405
Lot7
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,882
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$408,400
58%
Improvement Value:$292,200
42%
Total Assessment$700,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,952+2.9%
2024$9,667+7.9%
2023$8,956+6.1%
2022$8,441+6.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1975