Skip to content

84 Maryland RoadParamus, NJ 07652

Built 1979

Last Sale Date
May 7, 2015

Property Information

Block7516
Lot16
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description1.5SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,530
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$461,800
49%
Improvement Value:$488,700
51%
Total Assessment$950,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,169+2.7%
2024$12,827+7.7%
2023$11,910+5.1%
2022$11,331+13.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979