Skip to content

Route 4(Block 902 Lot 9)Paramus, NJ 07652

Built 2000

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block902
Lot9
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,680,000
64%
Improvement Value:$929,800
36%
Total Assessment$2,609,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$39,111+0.3%
2024$38,999+14.3%
2023$34,127+0.9%
2022$33,824-4.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 2000