Skip to content

E 310 Route 4Paramus Boro, NJ 05105

Built 1960

Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block902
Lot8
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB

Assessment

Land Value:$612,000
28%
Improvement Value:$1,538,200
72%
Total Assessment$2,150,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$32,095+0.3%
2024$32,004+11.7%
2023$28,642+0.9%
2022$28,388+29.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1960