Skip to content

E 270 Route 4Paramus, NJ 07652

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 1, 1995

Property Information

Block902
Lot2
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage7.78

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,800,000
65%
Improvement Value:$8,337,600
35%
Total Assessment$24,137,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$363,449+0.3%
2024$362,406-12.3%
2023$413,083+1.0%
2022$409,114+3.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000