Skip to content

E 282 Route 4Paramus, NJ 07652

Built 2000
Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 2002

Property Information

Block902
Lot3
Qualifier---
CountyBergen
MunicipalityParamus Boro
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SCBS
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.49

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$6,480,000
73%
Improvement Value:$2,380,900
27%
Total Assessment$8,860,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$131,797+0.3%
2024$131,418+15.0%
2023$114,290+1.0%
2022$113,191+17.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2000