Skip to content

166 Natalie RoadRiverside, NJ 08075

Built 2003

Last Sale Price
$63,000
Last Sale Date
Apr 3, 2020

Property Information

Block118
Lot4.03
QualifierC0166
CountyBurlington
MunicipalityDelran Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class38
DescriptionA, MT LAUREL
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage881
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
10%
Improvement Value:$89,200
90%
Total Assessment$99,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,944+0.9%
2024$3,908+39.3%
2023$2,805+0.2%
2022$2,800+0.9%
Property History

Property Sale

Sale
$63,000

To:

Sq Ft881DeedBook 13447, Page 4874

Property Sale

Sale
$63,000

From:

To:

Sq Ft881DeedBook 13362, Page 8439Recorded11/16/2018

Property Sale

Sale
$70,000
DeedBook 6089, Page 970

Property Built

Built

Year Built: 2003