Skip to content

169 Clover StBrowns Mills, NJ 08015

Built 1950

Last Sale Price
$176,000
Last Sale Date
May 21, 2004

Property Information

Block210
Lot1
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM012

Building Details

Building Class17
Description1.5SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,412
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$46,200
27%
Improvement Value:$126,500
73%
Total Assessment$172,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,293+6.6%
2024$4,967+12.7%
2023$4,409+3.9%
2022$4,243+4.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$176,000
DeedBook 6178, Page 138

Property Built

Built

Year Built: 1950