Skip to content

9 Georgia TerrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1959

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 2, 2019

Property Information

Block708
Lot7
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM055

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,566
Acreage0.36

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$39,300
23%
Improvement Value:$131,600
77%
Total Assessment$170,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,988+6.9%
2024$4,665+13.4%
2023$4,113+4.2%
2022$3,949+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1959