Skip to content

104 Wisconsin DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1973

Last Sale Date
Jun 6, 2019

Property Information

Block713
Lot3
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM056

Building Details

Building Class17
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,068
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,400
27%
Improvement Value:$102,400
73%
Total Assessment$140,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,316+6.6%
2024$4,049+12.7%
2023$3,595+3.9%
2022$3,459+4.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973