Skip to content

108 Wisconsin DrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1965

Last Sale Price
$84,300
Last Sale Date
May 9, 2001

Property Information

Block713
Lot5
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM056

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,190
Acreage0.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
25%
Improvement Value:$123,800
75%
Total Assessment$165,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,823+6.9%
2024$4,510+13.4%
2023$3,975+4.2%
2022$3,816+4.7%
Property History

Property Sale

Sale
$84,300
DeedBook 5871, Page 106

Property Sale

Sale
$65,000
DeedBook 4612, Page 154

Property Sale

Sale
$99,956
DeedBook 4045, Page 321

Property Sale

Sale
$99,956
DeedBook 4045, Page 321

Property Sale

Sale
$92,500
DeedBook 3732, Page 342

Property Built

Built

Year Built: 1965