Skip to content

115 Tennessee TrBrowns Mills, NJ 08015

Built 1976

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 24, 2003

Property Information

Block729
Lot16
Qualifier---
CountyBurlington
MunicipalityPemberton Twp
Tax Map PageM057

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,604
Acreage0.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,400
22%
Improvement Value:$139,900
78%
Total Assessment$180,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,276+6.9%
2024$4,935+13.4%
2023$4,353+4.1%
2022$4,180+4.7%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976