Skip to content

94 E Browning RdBellmawr, NJ 08031

Last Sale Date
Jul 8, 2055

Property Information

Block137
Lot46
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class---
Description2SCB
Dwellings0
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,000
20%
Improvement Value:$241,100
80%
Total Assessment$300,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,350+0.2%
2024$11,332-3.2%
2023$11,701+1.4%
2022$11,536+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$500,000

To:

DeedBook 12211, Page 899