Skip to content

32 Sullivan AveBellmawr, NJ 08031

Built 1951

Last Sale Date
Dec 10, 2063

Property Information

Block137
Lot52
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page15

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,228
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$49,900
34%
Improvement Value:$98,800
66%
Total Assessment$148,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,624+0.2%
2024$5,615-3.2%
2023$5,798+1.4%
2022$5,716+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$115,000

To:

Sq Ft1,228DeedBook 10628, Page 760

Property Built

Built

Year Built: 1951