Skip to content

26 Warren AveBellmawr, NJ 08031

Built 1960

Last Sale Date
May 14, 2062

Property Information

Block29
Lot19
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBellmawr Boro
Tax Map Page03

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage996
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,200
41%
Improvement Value:$72,300
59%
Total Assessment$122,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,633+0.2%
2024$4,626-3.2%
2023$4,776+1.4%
2022$4,709-19.6%
Property History

Property Sale

Sale
$122,500

To:

Sq Ft996DeedBook 10852, Page 718

Property Built

Built

Year Built: 1960