Skip to content

350 White Horse Pike SoutBerlin, NJ 08009

Built 1935
Commercial

Last Sale Price
$154,900
Last Sale Date
Dec 22, 2004

Property Information

Block1802
Lot8
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page18

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningC-2
Sq Footage1,040
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$140,000
66%
Improvement Value:$71,400
34%
Total Assessment$211,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,211+0.9%
2024$7,145+2.1%
2023$6,997+0.6%
2022$6,955-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$154,900

To:

Sq Ft1,040DeedBook 7690, Page 535

Property Sale

Sale
$84,900
DeedBook 4278, Page 501

Property Built

Built

Year Built: 1935