Skip to content

1 Gatsby LaneBerlin, NJ 08009

Built 1992

Last Sale Date
Jun 30, 2010

Property Information

Block1900
Lot28
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page19

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,840
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$70,400
21%
Improvement Value:$264,000
79%
Total Assessment$334,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,406+0.9%
2024$11,303+2.1%
2023$11,069+0.6%
2022$11,002-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992