Skip to content

12 Gatsby LaneBerlin, NJ 08009

Built 1991

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Jul 31, 2012

Property Information

Block1900
Lot36
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page19

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,516
Acreage0.61

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,900
25%
Improvement Value:$216,300
75%
Total Assessment$287,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,796+0.9%
2024$9,707+2.1%
2023$9,506+0.6%
2022$9,449-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft2,516DeedBook 9645, Page 659

Property Built

Built

Year Built: 1991