Skip to content

12 Greenleigh CourtBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 21, 2012

Property Information

Block2203
Lot11
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,628
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,600
36%
Improvement Value:$144,400
64%
Total Assessment$227,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,243+1.0%
2024$7,173+2.3%
2023$7,014+0.7%
2022$6,968-0.9%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$222,000
DeedBook 7130, Page 1577

Property Sale

Sale
$141,500
DeedBook 5017, Page 498

Property Sale

Sale
$124,000
DeedBook 4622, Page 127

Property Sale

Sale
$67,900

Property Built

Built

Year Built: 1970