Skip to content

36 Aristone DriveBerlin, NJ 08009

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 14, 1996

Property Information

Block2203
Lot1
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,557
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
28%
Improvement Value:$209,200
72%
Total Assessment$289,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,608+0.9%
2024$9,518+2.2%
2023$9,316+0.6%
2022$9,258-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 4442, Page 657

Property Built

Built

Year Built: 1965