Skip to content

8 Greenleigh CourtBerlin, NJ 08009

Built 1970

Last Sale Price
$240,000
Last Sale Date
Dec 21, 2021

Property Information

Block2203
Lot9
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,587
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$82,500
29%
Improvement Value:$202,000
71%
Total Assessment$284,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,704+0.9%
2024$9,616+2.1%
2023$9,417+0.6%
2022$9,360-0.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$240,000

To:

Sq Ft2,587DeedBook 12019, Page 56

Property Built

Built

Year Built: 1970