Skip to content

7 Tricia LaneBerlin, NJ 08009

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 21, 2017

Property Information

Block2208
Lot5
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description1SF,1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage1,917
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$83,400
34%
Improvement Value:$162,000
66%
Total Assessment$245,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,371+0.9%
2024$8,295+2.1%
2023$8,123+0.6%
2022$8,074-0.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$215,000

From:

To:

Sq Ft1,917DeedBook 10396, Page 621Recorded4/27/2016

Property Sale

Sale
$116,000
DeedBook 4723, Page 794

Property Sale

Sale
$143,000
DeedBook 4436, Page 729

Property Built

Built

Year Built: 1965