Skip to content

6 Winding WayBerlin, NJ 08009

Built 1972

Last Sale Price
$259,900
Last Sale Date
Feb 15, 2013

Property Information

Block2208
Lot12
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page22

Building Details

Building Class17
Description2SF,1G
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,128
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,700
29%
Improvement Value:$192,700
71%
Total Assessment$271,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,257+0.9%
2024$9,173+2.1%
2023$8,983+0.6%
2022$8,929-0.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$259,900

To:

Sq Ft2,128DeedBook 9759, Page 118

Property Sale

Sale
$305,500
DeedBook 7886, Page 1816

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 7333, Page 1531

Property Sale

Sale
$147,000
DeedBook 4518, Page 635

Property Built

Built

Year Built: 1972