Skip to content

311 Stockton BlvdBerlin, NJ 08009

Built 2001

Last Sale Price
$222,482
Last Sale Date
Apr 26, 2002

Property Information

Block2300
Lot10
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page23

Building Details

Building Class17
Description---
Dwellings1
ZoningR-1
Sq Footage2,562
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$78,600
24%
Improvement Value:$249,500
76%
Total Assessment$328,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,191+0.9%
2024$11,090+2.1%
2023$10,860+0.6%
2022$10,794-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$222,482

To:

Sq Ft2,562DeedBook 5229, Page 25

Property Built

Built

Year Built: 2001