Skip to content

110 Lincoln LaneBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$107,000
Last Sale Date
Nov 29, 1995

Property Information

Block2402
Lot6
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,597
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,800
24%
Improvement Value:$134,700
76%
Total Assessment$176,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,020+0.9%
2024$5,966+2.1%
2023$5,842+0.6%
2022$5,807-0.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$107,000

To:

Sq Ft1,597DeedBook 4794, Page 101