Skip to content

104 Lincoln LaneBerlin, NJ 08009

Built 1996

Last Sale Price
$120,000
Last Sale Date
Dec 28, 2001

Property Information

Block2402
Lot3
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page24

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-1A
Sq Footage1,552
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,800
23%
Improvement Value:$139,900
77%
Total Assessment$181,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,198+0.9%
2024$6,141+2.1%
2023$6,014+0.6%
2022$5,978-0.8%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$120,000

To:

Sq Ft1,552DeedBook 5206, Page 736

Property Built

Built

Year Built: 1996

Property Sale

Sale
$104,250
DeedBook 4794, Page 623