Skip to content

20 Zion DriveBerlin, NJ 08009

Built 2009

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Oct 22, 2015

Property Information

Block2503
Lot23
Qualifier---
CountyCamden
MunicipalityBerlin Boro
Tax Map Page25

Building Details

Building Class37
Description2SF
Dwellings1
ZoningR-2
Sq Footage1,534
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,300
20%
Improvement Value:$174,500
80%
Total Assessment$216,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,395+0.9%
2024$7,328+2.1%
2023$7,176+0.6%
2022$7,133-0.8%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,534DeedBook 10312, Page 1697

Property Built

Built

Year Built: 2009

Property Sale

Sale
$213,236
DeedBook 7888, Page 551